طرز تهیه پسته شور

آموزش طرز تهیه پسته شور و طعم دار زعفرانی ، نمکی و ترش به چند روش

نحوه شور کردن پسته

جهت بو دادن پسته و مزه دار کردن آن چند سه روش وجود دارد که در این بخش از آموزش های آشپزی وبسایت بانو ایرانی قصد تشریح این روشها را برای شما داریم. در ادامه با ما ما همراه باشید.

روش اول شور کردن پسته :
پسته را برای یک یا دو ساعت در آب بخوابانید، سپس آن را آبکش نمایید. پیش از خشک شدن پسته ها به آن نمک اضافه کرده و آن را در یک ماهیتابه ریخته و با حرارت ملایم طبخ کنید. در این مدت مرتباً پسته ها را به هم زده تا نسوزد. اگر می خواهید کمی پسته خود را مزه دار کنید در همین مرحله می توانید به آن مقداری آبلیمو ، آبغوره و یا زعفران اضافه کنید. هم زدن و طبخ پسته ها را تا زمانی ادامه دهید تا کاملاً رطوبت آن از بین برود.
اگر پس از این مدت دیدید که پسته ها همچنان مرطوب هستند آن را در هوای آزاد بگذارید تا کاملاً خشک شوند.

روش دوم تهیه پسته شور شده
در این روش ابتدا پسته ها را به صورت خام در یک ماهیتابه قرار داده و آن را بر روی اجاق قرار می دهیم تا با حرارت ملایم برشته شود. طی این مدت پسته ها را به هم زده تا رنگ استخوانی (صدفی) پوست آن کمی تیره شود.

سپس مقداری آب نمک روی آن بریزید. برای مزه دار شدن پسته خود میتوانید مقداری آبلیمو و یا آبغوره به آب نمک اضافه کنید.
هم زدن پسته را تا جایی ادامه دهید تا آب نمکی که بر روی آن بریزید تا کاملاً خشک شود. اگر پس از اتمام کار دیدید همچنان پسته مرطوب است آن را در فضای باز قرار دهید تا رطوبت آن از بین برود.

طرز تهیه پسته شور
روش سوم تهیه پسته نمکی
نخست پسته را آبکش کنید، سپس آنها را در ظرفی ریخته و آب نمک ( و اگر خواستید آبلیمو، آبغوره و یا زعفران) و یک لیوان آب به آن اضافه کنید. و بگذارید پسته ها یک شب در این محلول بخوابند.

طرز تهیه پسته شور 1
روز بعد پسته ها را در صافی ریخته تا آب آن چیده شود و سپس آنها را در فر بگذارید. در این مدت تست ها را چندین بار به هم زده تا تمامی آن ها کاملا برشته شوند.

شورکردن پسته

اگر هنگام مزه کردن پسته ها حس کردید که همچنان مرطوب هستند آنها را در فضای آزاد قرار داده تا رطوبت آن آن از بین برود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *