فهرست بستن

راز ترکیبات مهم به کار رفته در مواد اولیه فست فودها که انها را خوشمزه و محبوب می کند (ترکیبات مهم سوسیس،کالباس،فیله ماهی ،ناگت و برگر مرغ و …)

مواد اولیه فست فودها

راز ترکیبات مهم به کار رفته در مواد اولیه فست فودها که انها را خوشمزه و محبوب می کند (ترکیبات مهم سوسیس،کالباس،فیله ماهی ،ناگت و برگر مرغ و …)

مواد اولیه فست فودها

 

شاید برای شما هم پیش آمده که بخواهیدراز ترکیبات مهم به کار رفته در مواد اولیه فست فودها که انها را خوشمزه و محبوب می کند (ترکیبات مهم سوسیس،کالباس،فیله ماهی ،ناگت و برگر مرغ و …) را بدانید و خودتان آنها را در منزل آماده کنید. لذا برای اینکار شما نیاز دارید ترکیبات مهمی که در فست فودها به کار می روند را حتما بشناسید.

با شناخت این ترکیبات شما می توانید آنها را به سادگی در خانه تهیه کرده و خودتان محبوب ترین وعده ی غذایی فست فود را در منزل به صورت خلاقانه و سریع و ارزان و سالم درست نمایید. در این قسمت از سایت بانو ایرانی در قسمت آموزش آشپزی بخش فست فود با ما همراه باشید.

فست فود یا غذای آماده چیست؟

به غذاهایی که به صورت فوری آماده می‌شوند فست فود ( به انگلیسی: Fast food) می گویند. فست فود را می توان غذای فوری غذای سریع یا زود غذا نیز نامگذاری کرد.
انواع ساندویچ و همبرگر های ویژه و پیتزا از فست فود های رایج سراسر دنیا هستند فست فود معمولاً در رستوران ها تهیه می شود .

فست فود در قسمت غذاهای خانگی به کار نمی رود. رستوران های مشهور در سراسر دنیا انواع غذاهای سریع یا همان فست فود را ارائه می دهند که از معروف ترینشان می‌توان مک دونالد و کی اف سی( (KFC ) را نام برد.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چه ترکیباتی در فست فود ها به کار رفته که آنها را متمایز از غذاهای خانگی کرده و اینقدر خوشمزه و محبوب هستند. که بخواهید خودتان آنها را در منزل تهیه کنید.در این مقاله با ما همراه باشید.

ترکیبات مهم بکار رفته در برگر مرغ :

گوشت مرغ، ادویه مخصوص مرغ، آرد سوخاری، تخم مرغ و روغن

 

ترکیبات مهم بکار رفته در ناگت مرغ :

برای درست کردن ناگت مرغ،اول گوشت قسمتهای سینۀ مرغ و ران را شستشو داده و بعد از چرخ کردن با ادویه جات ، آرد ، تخم مرغ، روغن و نمک مخلوط کرده و پس از قالب زنی به روش های دلخواه، برای یکبار سرخ کردن می شوند و پس ازآن بسته بندی میشوند و سپس فرایند منجمد سازی در فریزر یخچال صورت میگیرد.
توجه بفرمایید که تمامی مراحل توسط دستگاه های تمام اتوماتیک در کارخانه ها صورت میگیرد.شمامی توانید در منزل به صورت دستی خودتان بسته بندی کرده و در فریزرقرار دهید.

ترکیبات مهم بکار رفته در ناگت گوشت :

این محصول به صورت نیمه آماده عرضه میگردد و شامل گوشت، ادویه و نمک با پوشش آرد سوخاری میباشد.
ترکیبات مهم بکار رفته در گوشت خرد یا چرخ شده ماهی (Minced Fish )

ترکیبات مهم بکار رفته در همبرگر ممتاز:

همبرگر ممتاز شامل گوشت گوساله، پیاز، ادویه و نمک بوده و مزیت اصلی آن درصد بالای گوشت ( ۸۵ %) و همچنین عدم استفاده از سویا میباشد. همبرگر به صورت منجمد وخام بوده و به صورت وکیوم عرضه میشود.

 

ترکیبات مهم بکار رفته سوریمی (Surimi )
سوریمی حد واسط گوشت چرخ شده و فرآورده های خمیری ماهی مانند فیش برگر، فیش فینگر و غیره میباشد که به دو صورت خام و فرآوری شده تهیه میگردد.

 

ترکیبات مهم بکار رفته در میگو سوخاری :

میگوها با نمک و ادویه مخلوط و با پوشش آرد سوخاری سرخ کردن اولیه صورت می گیرد و به صورت نیمه آماده در مراکز پخش مواد غذایی عرضه می گردد.

میگوی استفاده شده از با کیفیت ترین میگوهای آب های جنوب کشور است که پس از فرایند جداسازی سر و پوست و رگ پشتی و انجام شستشوی مناسب، با عطر و بوی مناسب، میگوی تازه وارد خط تولید می گردد.

سوسیس و کالباس از رایج ترین غذهای سریع در دنیا می باشد که می توانید انرا از بیرون تهیه کرده و در منزل به عنوان وعده ی غذایی استفاده کنید. با توجه به موادی که در کالباس و سوسیس کارخانه های است گاهی ممکن است به سلامتی شما ضرر بزند یا حتی کیفیت خوبی نداشته باشند. شما میتوانید با شنات این ترکیبات براحی یک سوسیس و کالباس خوشمزه در منزل تهیه کنید.
ترکیبات به کار رفته در سوسیس و کالباس:

مواد اولیه فست فودها

یکی از شایعترین نوع غذاهای آماده سوسیس و کالباس است که ۴۰ تا ۹۰ درصد محتویات آنها را گوشت تشکیل می دهد.
ترکیبات مهم انها عبارتند از:

انواع گوشت چرخ کرده، نمک ادویه جات مواد افزودنی جگر و چربی گاو، گوسفند و مرغ پسته، قارچ و پنیر نیتریت ها، نیترات ها و فسفات ها و …

گوشت چرخ کرده شامل (گوشت گاو، گوساله، بره، گوسفند، مرغ و بوقلمون):
۴۰ تا ۹۰ درصد محتویات سوسیس و کالباس را گوشت تشکیل می دهد. در موارد نادر ماهی نیز در تهیه سوسیس مورد استفاده قرار می گیرد.

جگر و چربی گاو، گوسفند و مرغ

 

ادویه جات:
فلفل، دانه خردل، پیاز، سیر، رازیانه و زنجبیل برای ایجاد طعم های مختلف در انواع سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرند.

نمک:
نمک به عنوان طعم دهنده، نگهدارنده (به علت خاصیت ضد باکتریایی ) و پیوند دهنده ذرات گوشت عمل می کند. جذب کلسیم و پروتئین در بدن با مصرف زیاد این غذاها به علت نمک بالای آنها کم شده و در نهایت منجر به پوکی استخوان می شود.

مواد افزودنی:
شیر خشک، آرد، نشاسته، پروتئین سویا، خرده های نان، پودر سیب زمینی و برنج، روغن مایع، آب، شکر (دکستروز) و ویتامین C

نیتریت ها، نیترات ها و فسفات ها:
این ترکیبات جهت حفظ رنگ و طعم سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرند.

ترکیبات مهم بکار رفته در فیله ماهی :

فیله های ماهی میتواند از مرغوبترین ماهیان صنعتی خلیج فارس و دریای عمان و یا ماهیان وارداتی تولید شود و در بسته بندیهای وکیوم و غیرقابل نفوذ به عوامل خارجی عرضه میگردد. از جمله فیله های ماهی میتوان به فیله ماهی شوریده، شیر، سنگسر و سرخو اشاره کرد.

ترکیبات مهم بکار رفته در فیله سوخاری ماهی :

این محصول فیله ماهی بدون استخوان میباشد که با استفاده ازادویه های مخصوص طعم بسیار مناسبی را دارا میباشد و با پوشش آرد سوخاری به صورت نیمه آماده و منجمد در بسته بندی جهت مصرف عرضه میگردد.

به گوشت ماهی اطلاق می شود که با روش های مکانیکی، پوست، استخوا ن ، سر ودم و امعاء و احشاء از آن جدا شده و در نتیجه آن گوشت ماهی خرد شده باشد.

 

ترکیبات مهم بکار رفته در فیش برگر :

فیش برگر از گوشت خرد یا چرخ شده ماهیهای خوراکی حلال گوشت، با افزودنی های مجاز تهیه گردیده و بصورت خام یا نیمه پخت با پوشش یا بدون پوشش فرآوری و در نهایت بصورت منجمد عرضه می گردد.

گوشت خرد یا چرخ شده ماهی است که پس از شستشو، آبگیری و پالایش (Straining ) شده باشد این عملیات به منظور تثبیت پروتئینهای میوفیبریلی گوشت ماهی انجام میگیرد.

 

ترکیبات مهم بکار رفته در کراکت سیب زمینی و مرغ :

مواد کراکت شامل سیب زمینی رنده شده، گوشت مرغ، تخم مرغ، ادویه، روغن و نمک می باشد.
در مراکز پخش مواد غذایی بصورت نیمه آماده و منجمد عرضه می گردد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *