فهرست بستن

طرز تهیه شربت به لیمو سنتی خانگی

طرز تهیه شربت به لیمو

طرز تهیه شربت به لیمو سنتی خانگی

شربت به لیمو

طبیعت و مزاج شربت به لیمو گرم می‌باشد
پیش از این در وبسایت بانو ایرانی شما را با خواص گیاه به لیمو آشنا کردیم، در زیر قصد داریم یکی از روش های متفاوت تهیه شربت این گیاه پر خاصیت را برای شما توضیح دهیم، با ما همراه باشید.

شربت به لیمو از جمله شربت های سنتی و پرخاصیت است که علاوه بر طعم خوبش خواص درمانی فراوانی دارد.
نکته: در اینجا جهت خوشمزه تر کردن و نیز خوش عطر تر کردن این شربت از میوه به نیز استفاده کرده‌ایم.
ابتدا را پوست کنده و هسته های آن را جدا نموده و در آبمیوه گیر می‌اندازیم. دو لیوان آب را در قابلمه ریخته و بر روی حرارت ملایم قرار می دهیم. مقداری شکر به این آب اضافه می کنیم و هم میزنیم تا کاملا حل شود.
پس از به جوش آمدن آب، آب به را به آن اضافه میکنیم و حرارت زیر آن را کمتر می نماییم.حال صبر میکنیم تا شربت ما با حرارت ملایم بجوشد.
برای اینکه بدانید شربت به غلظت مناسب رسیده است، یک قطره از آن را داخل یک لیوان حاوی آب سرد بریزید. اگر به صورت سالم به ته لیوان رسید، دیگر نیازی به جوشیدن شربت وجود ندارد، اما چنانچه متلاشی شد باید هنوز بجوشد.
پس از اینکه شربت به قوام رسید، برگ به لیمو را همراه با آب لیمو ترش به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم شربت به مدت ۵ دقیقه دیگر بجوشد، سپس شعله را خاموش نموده و اجازه میدهیم تا خنک شود.
اکنون شربت به به علاوه به لیموی ما آماده شده است، برای هر بار مصرف هم ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری از شربت را به همراه یک لیوان آب سرد ترکیب کرده و میل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *