فهرست بستن

طرز تهیه کیک رژیمی مقوی و خوشمزه خرما و پسته(بدون شکر)

آموزش تهیه و پخت کیک پسته و خرما

طرز تهیه کیک رژیمی مقوی و خوشمزه خرما و پسته(بدون شکر)

آموزش تهیه و پخت کیک پسته و خرما

در این قسمت از سایت بانو ایرانی به آموزش طرز تهیه ی کیک بسیار خوشمره و مقوی کیک پسته و خرما می پردازیم که یک رژیمی و سالم و بدون شکر بسیار خوشمزه می باشد که می توانید برای تمام لحطات دلنشین خود آن را بپزید و نوش جان کنید.در مناسبت هایی چون تولد مهمانی ها جشن ها و یا عصرانه یا نهار یا صبحانه و یا برای کودکان  خود تهیه کرده و یک میان وعده خوشمزهو بسیار مقوی در مدرسه داشته باشند.

مواد لازم

رطب بدون هسته           30 عدد

شکر                            1 فنجان

آرد سفید                        لیوان

وانیل                           قاشق چای خوری

کره یا روغن آب شده       1 فنجان

تخم مرغ                       ۲ عدد

بیکینگ پودر                 نصف قاشق غذاخوری

 پسته خرد شده                  نصف لیوان

نکات مهمی که قبل از دستور پخت باید رعایت کنیم؟

برای انواع  پخت کیک باید در ابتدا قبل از اینکه آرد را داخل مواد بریزیم  باید آرد و بیکینگ را حتما ۳ بار الک کنید در بعضی موارد تا 4 و 8 بار هم الک می کنند.

 فر را از ۱۰ دقیقه قبل از اینکه موارد را داخل فر بگذارید باید حتما روشن کنید تا گرم شود.

 اگر برای تهیه این کیک رطب ندارید می توانید از خرما نیز استفاده نمایید سپس یک فنجان آب جوش روی خرماها بریزید و با چنگال له نمایید تا کاملا نرم شوند .

به جای پسته می‌توانید از گردو یا هر مغزی که دوست دارید استفاده نمایید.مثل پودر نارگیل یا مغز بادام یا فندق  یا مخلوطی از مغزها مثل گردو و پسته و پودر نارگیل مغز بادام مغز فندق و…

این مورد ذکر شده به خلاقیت شما نیز بستگی دارد که از چه نوع مغزی بخواهید استفاده نمایید. می توانید تنها از یک مغز استفاده کنید یا ترکیبی از مغز ها.

نکته بعدی این است که که شما می توانید برای تزیین کیک از هر نوع خلاقیتی استفاده کنید

می ‌توانید از پودر کاکائو یا کرم شکلات در زیز مغزها نیز استفاده نمایید. یا کل کیک یا قسمتی از کیک را کرم شکلات بریزید.

حال به  دستور پخت کیک رژیمی خوشمزه ی خرما و پسته می رویم .

طرز تهیه

ابتدا شکر و تخم مرغ را همراه وانیل با همزن خوب هم میزنیم تا به طور کامل غلیظ شود. آنگاه کره یا روغن آب شده را اضافه کرده و کمی دیگر هم می زنیم. سپس آرد و بیکینگ پودر را که قبلاً الک کرده ایم با کمی از خرمای له شده در مایه میریزیم و مایع را به دور ملایم هم میزنیم. این کار را همچنان ادامه می‌دهیم تا  خرمای له شده با مواد کیک خوب مخلوط شوند .سپس پس دور هم زن را کمی دور تند می کنیم تا مایع یکدست و صاف شود . همزن را خاموش کرده و یک فنجان مغز پسته را به مواد اضافه می کنیم و خوب هم میزنیم تا مخلوط شود مغز پسته باید به تکه های کوچک خرد شود و نباید آن را چرخ و یا له کرد. قبل از اینکه مایه را داخل قالب بریزیم آن را چرب کرده و کاغذ مخصوص را در آن قرار می دهیم و سپس مایه را در آن در قالب میریزیم. همینطور که بلا اشاره کردیم در ابتدا باید فرا ده دقیقه قبل از از اینکه مواد را داخل فر بگذاریم روشن کرده باشیم تا فرد گرم باشد. سپس قالب را در طبقه وسط فر با درجه ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت یک ساعت قرار می دهیم تا آماده شود.

توجه کنید تا زمانی که کیک کاملا اماده نشده است نباید در فر را باز کرد چون باعث می شود که پف کیک کاملا بخوابد.

در اخر زمانی که کیک اماده شد با یک چوب کبریت داخل کیک فشار دهید اگر کیک کاملا پخته باشد دیگر به چوب کبریت نمی چسبد و کاملا اماده است و می توانید از فر خارج کنید و گرنه باید بگذارید کمی دیگر تا کاملا مغزپخت شود.

بعد از اینکه کیک را خارج کردید بگذارید کاملا خنک شود بعد به برش های دلخواه برش دهید.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که برای این که خرما و مواد خوب مخلوط شوند باید آن را با همزن  مرتب بزنیم و تنها کیکی است که با هم زن زده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *