فهرست بستن

طرز تهیه ی سس رژیمی

« طرز تهیه سس رژیمی »

طرز تهیه سس رژیمی

ممکن است افرادی‌ در خانواده‌ شما باشند که‌ به‌ خوردن‌ سس‌ سفید سالاد آلرژی‌ داشته باشند یا برای دوری از چاقی بیش از حد ̨ خوردن سس سفید را برای خود ممنوع کرده‌ باشند. برای این دسته افراد نوعی‌ سس‌ را آموزش داده‌ایم که یک‌ نوع‌ سس‌ رژیمی‌ محسوب می‌شود.

مواد لازم‌ :

آرد : سه‌ قاشق‌ غذاخوری

نمک‌ : به‌ میزان‌ لازم‌

شیر : ۲۵۰ گرم‌

کره‌ : ۱۰ گرم‌

فلفل‌ سیاه‌ : به‌ مقدار لازم‌

آبلیمو : یک‌ قاشق‌ غذاخوری‌

توضیحات :

در ابتدای کار̨ کره‌ را داغ‌ کنید و از روی‌ شعله‌ بردارید،بعد‌ از این‌ که‌ کمی‌ خنک‌ شد، شیر و آرد را به‌ آن‌اضافه‌ کنید و خوب‌ هم‌ بزنید، ‌و‌ روی‌شعله‌ قرار دهید تا سرخ‌ شود و نمک‌ و فلفل‌را به‌ آن‌ اضافه‌ کنید.

از سوی دیگر به صورت جداگانه در نیم‌ لیتر آب‌ جوش‌، آبلیمو بریزید و در حالی‌ که‌ می‌جوشد، مواد مخلوط آماده‌ شده‌ را در آن‌ بریزید و خوب‌ هم‌ بزنید.

پس‌ از چند دقیقه‌ سس رژیمی شما آماده‌ است‌.

توضیحات اضافی:

در صورت‌ تمایل‌ می‌توانید چاشنی‌های‌ سالاد به‌ صورت‌ آماده‌ را بخرید و به‌ آن‌ اضافه‌ کنید.

نکات مهم پیشگیری از چاقی:

برای‌ پیشگری‌ از ابتلا به‌ چاقی و اضافه‌ وزن‌ که‌ زمینه‌ ساز بیماری‌های‌ زیادی‌ از جمله فشارخون ̨ ناراحتی های قلبی و کلسترول بالا و …است‌، سعی‌ کنید مصرف‌ چربی‌ها و روغن‌ را محدود کنید.

قبل‌ از پخت چربی‌های‌ گوشت‌ قرمز و همچنین‌ پوست‌ مرغ‌ و چربی‌های‌ زیر پوست‌مرغ‌ که از نوع‌اشباع‌ شده‌ هستند را از گوشت‌ کاملا جدا کنید و دور بریزید یا اگر غذایی‌ راسرخ‌ کرده‌اید، چربی‌ اضافی‌ غذا را بگیرید.

توصیه بسیار مهم:

روغن‌ را تا حد امکان‌ فقط و فقط یک‌بار تحت‌ حرارت‌ قرار دهید، بهتر است‌ تنها به‌ میزان‌ لازم‌ از روغن‌ را برای سرخ کردن هر وعده ی غذا استفاده‌ کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *