فهرست بستن

معجزات و کاربردهای جوش شیرین در منزل که هیچکس به شما نمی گوید:

کاربردهای بسیار جالب جوش شیرین برای نظافت خانه و وسایل منزل که هیچکس به شما نمی گوید.

جوش شیرین علاوه بر کاربردهایی که در آشپزی دارد می تواند برای نظافت هم از این ماده ی معجزه آسا استفاده کرد و کسانی که به مواد شیمایی حساس هستن یا به مرور باعث ایجاد حساسیت و ناراحتی در خانم ها می شود می توانند جایگزین مواد شیمیایی پرضرر برای نظافت منزل به کار ببرند.

اول:. تمیز کردن گاز
گاهی اوقات اجاق گاز در اثر پاشیدن روغن یا آب خورشت به مرور زمان کثیف شده و سفت می شود که تمیز کردن آن کمی دشوار می باشد برای زدودن آن بهتر است جوش شیرین را در یک ظرف ریخته قطره قطره روی آن آب بریزید تا خمیر رفیقی به دست آید قدر وسیله اسفنج این خمیر را روی گاز مالیده با یک دستمال تمیز آن را پاک کنید

دوم: تمیز کردن آسان ظرفشویی به جای مواد شیمیایی چون وایتکس

می دانید که وایتکس برای سفیدی و ضدعفونی به کار میرود ولی از طرف دیگر باعث ایجاد ناراحتی و سفیدی ریه می شود و مرگ خاموش است.
برای این کار بهتر است در یک ظرف ۴ لیتر آب ریخته مقداری جوش شیرین با آن اضافه کنید بعد به کمک آن ظرفشویی تان را تمیز نمایید.

سوم: تمیز کردن آسان دیگ سوخته

برای از بین بردن سوختگی قابلمه بهتر است به قسمت‌های سوخته شده قابلمه مقداری جوش شیرین بریزید حدود ۳ الی ۴ ساعت برای از بین رفتن این سوختگی وقت لازم لازم البته اگر مقدار سوختگی بیشتر بود باید در این موقع از سرکه هم کمک بگیرید برای این کار نصف فنجان سرکه یک فنجان آب و مقداری جوش شیرین را ۱۰ دقیقه روی اجاق گاز بگذارید خواهید دید که مشکلتان به راحتی حل می شود.

چهارم: تمیز کردن ظروف چینی جات
از جوش شیرین برای جرمگیری از روی چینی جات هم می توانید استفاده کنید
برای این کار دستمال مرطوبی را به جوش شیرین آغشته کرده روی چینی جات بمالید و بعد آنها را خوب آب بکشید

پنجم: بو زدایی دهان با جوش شیرین

جوش شیرین خاصیت بو زدایی نیز دارد
برای این منظور یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در نصف لیوان ها گرم آبگرم حل کنید و با آن دهان و دندان ها را شستشو دهید بوی بد دهان از بین رفته نفستان خوشبو خواهد شد.

ششم: سفید و شفاف شدن دندان ها به وسیله جوش شیرین

جوش شیرین این گرد سفید و شگفت انگیز ۱۰۰۱ مصرف خانگی دارد شما اگر دندان های سفید و شفاف می خواهید می خواهید آنها را با جوش شیرین مسواک کنید مسواک کردن دندانها به مدت ۶۰ ثانیه با جوش شیرین پس از هر غذا نتیجه ای مطلوب خواهد بخشید برای این کار مقدار کمی جوش شیرین را در کف دست خود بریزید مسواک را خیس کرده با آن آغشته سازید دندان‌های خود را به مدت ۲۰ ثانیه مسواک بزند سپس دوباره مسواک را به جوش شیرین آغشته ساخته ۳۰ ثانیه دیگر مسواک کنید و در پایان دهان خود را کاملاً بشویید و خواهید دید که دندان هایتان چقدر شفاف تر شده است.

 

و بسیاری موارد دیگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *