فهرست بستن

چگونه در منزل آشپزی عالیتری کنیم؟(نکات و ترفندهایی که هر کدبانویی باید بداند)

چگونه در منزل آشپزی عالیتری کنیم؟(نکات و ترفندهایی که هر کدبانویی باید بداند)

در این قسمت از سایت بانو ایرانی به ترفند های و نکاتی می پردازیم که هر کد بانویی بابد آن هارا بداند.هنگامی که آشپزی می کنیم یه سری اتفاتی میفته از جمله وار رفتن کوفته و یا بی نمک شدن حبوبات  و … که با دانستن این نکات این اشتباهات را دیگر تکرار نمیکنم.

 

کوفته هام وا میره ،چکار کنم؟

برای اینکه کوفته های شما در آب از هم نپاشد قدری آرد و تخم مرغ به آن بیفزایید و حرارت آتش را زیاد کنید.

اگر حبوبات بی نمک شد چه کار کنم؟
اگرحبوبات شما بی نمک شد هرگز نمک خشک روی آن نریزید بلکه مقداری نمک مورد نیاز را را در آب جوش حل کنید سپس داخل حبوبات پخته بریزید نمک به همه جای حبوبات می رسد.

چیکارکنم دلمه برگ مو خوشمزه تر بشه؟
برای بهتر شدن دلمه برگ مو از چاشنی تمر هندی مخلوط با آب استفاده کنیم

چطور سوسیس تازه را تشخیص دهیم؟
یک راه ساده برای تشخیص سوسیس تازه این است که انگشت سبابه را روی سوسیس فشار دهید بعد از برداشتن انگشت اگر روی سوسیس جای انگشت نماند سوسیس تازه است.

اگر فلفل غذا زیاد شد چه کنیم؟
اگر فلفل بیش از اندازه به غذای تان زده اید و خیلی تند شده است چند دقیقه قبل از آنکه غذا را از روی حرارت بردارید آب یک عدد لیمو ترش تازه را در آن بریزید و خوب هم بزنید به طرز قابل ملاحظه‌ای تندی غذا را از بین خواهد رفت.

چیکار کنیم زعفران مان بهتر رنگ دهد ؟

روشی ساده و آسان برای رنگ دادن بهتر زعفران در خانه

برای اینکه زعفران شما بهتر رنگ دهند می توانید از روش زیر کمک بگیرید:
درون یک استکان کوچک به مقدار مورد نیاز زعفران ساییده بریزید و دو قاشق غذاخوری آب جوش به آن اضافه کنید بعد از اینکه برنج را آبکش کردید و داخل قابلمه ریختید استکان حاوی آب و زعفران را در برنج فرو ببرید و دم کنی را روی قابلمه بگذارید با دم کشیدن برنج زعفران هم دم‌می کشد و بهتر رنگ می دهد.

چکار کنیم که  کوکو سبزی خوشمزه تر شه؟
برای خوشمزه تر شدن کوکو سبزی از گردوی خشک و زرشک استفاده کنید کوکوی شما بسیار خوشمزه می شود.

چیکار کنیم ماکارونی بهتر بپزه؟
۱ چند قاشق غذاخوری روغن داخل ماکارونی در حال جوشیدن بریزید
۲ چند قاشق آبلیمو داخل ظرف ماکارونی در حال جوشیدن بریزید
۳ چند قاشق آبلیمو به مایه ماکارونی اضافه کنید تا ماکارونی شما لذیذتر شودچه کار کنیم غذامون نچسبه

چکار کنیم غذاهای دمی چون برنج و ماکارونی و … بهم نچسبه؟

اگر می خوای غذاهای دمی شما نچسبد هنگام پختن مقدار این روغن به آن اضافه کنید دیگر به هم نمی چسبد ولی اگر نمی خواهید روغن اضافه کنید هنگام جوشیدن مقداری کمی آب لیمو به آن اضافه کنید نه تنها پل او را مثل یاس سفید میکند بلکه دانه های آن را از هم جدا ساخته و مانع چسبیدن آنها به یکدیگر می شود همچنین اگر یک عدد پیاز را خرد کرده و به صورت ورقه های نازک داخل آب برنج بریزید برنج قد می کشد و طعم جالبی هم می‌گیردتمیز کردن و برق انداختن ظرف ها
برای زدودن چربی از ظرف های بلور چینی فلزی و غیره چند قاشق غذاخوری سرکه داخل آبی که ظرف ها را در آن می شوید بریزید خواهی دید چربیها فورا پاک میشو

چگونه بوی غذا در آشپزخانه را رفع کنیم؟

اگر هنگام آشپزی از پیچیدن بوی غذا در منزل ناراحت هستید می‌توانید با دود اسپند یا خاکشیر یا دود کردن دارچین بوی غذا را از بین ببرید در ضمن دود اسفند باعث ضدعفونی هوای منزل نیز می شود.

ترفندی جالب برای اضافه آمدن نان سفید

اگر مقدار نان سفید شما اضافه آمده و مصرف نمی شود آنها را در فر یا توستر برشته کنید و به صورت پودر در آورید و هر بار مقدار کمی از آن را در سوپ بریزید باعث قوام سوپ میشود

چکار کنیم سیب زمینی و تخم مرغ هنگام آب پز شدن ترک بر ندارند؟

برای اینکه تخم مرغ و سیب زمینی هنگام پختن ترک نخورد هنگام پخت ۱ قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنید و اگر تخم مرغ ترکمن داشته باشد نمک باعث بسته شدن ترک می شود.

راه آسان پاک  کردن اجاق گاز؟

بهترین و آسان ترین راه برای تمیز کردن اجاق گاز آن است که پارچه ای را به سرکه آغشته کنید و روی اجاق گاز بکشید سرکه و چربی دشمن یکدیگرند توجه داشته باشید که همواره میتوانید برای پاک کردن چربی از سایر سطوح از سرکه استفاده کنید.

اسکاچ را چگونه ضدعفونی نماییم؟

اگر از اسکاچ برای شستن ظرفهای تان استفاده می کنید لازم است بدانید که خود اسکاچ خیلی زود آلوده می شود و برای رفع این آلودگی و بوی بد هر هفته یک بار اسکات را درون مایع ضدعفونی کننده یا آب جوش قرار دهید و آن را تمیز کنید

در ادامه آموزش های سایت بانو ایرانی با روش های جالبتر و آسان خانه داری و نظافت و آشپزی با ما همراه باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *