گیاه دارویی معجزه آسایی که میگرن را فورا ضربه فنی و درمان می کند را بشناسید.

 

سوالی که پیش می آید این است آیا به کمک داروهای گیاهی می‌توان شدت حملات سردردهای میگرنی را تا ۷۰ درصد کاهش داد؟

  پاسخ بله است.

گیاهی معجزه آسایی که میگرن را ضربه فنی می کند فورفیو می باشد. که در زبان فارسی به این گیاه معجزه آسا، بابونه گاوی یا بابونه گاو چشم میگویند.

این گیاه در مناطق متعددی از ایران نیز مشاهده شده است از جمله جنوب و جنوب شرق و شمال غربی و شرقی و برخی کشورها.

 از خواص این گیاه نیز می توان به مواردی همچون ضد تب عمومی، درمان دندان درد، درمان نیش حشرات، آسم، معده درد، روماتیسم و همچنین مشکلات قاعدگی و تهدید سقط جنین و… نام برد.

سردردهای میگرنی به چه علت اتفاق می افتند؟

 در بیماران با سابقه  سردردهای میگرنی به دلیل چسبندگی و و تراکم پلاکتهای خونی مغز ماده سروتونین از غده آدرنالین ترشح نمی شود به همین دلیل است که مکانیزم عمل مغزی مختل شده است و سردرد  بروز می کند

 در بررسی های انجام شده بر روی نوعی گیاه دارویی به نام فیورفیو  مشخص شود ترکیبات موجود در این گیاه باعث کاهش چسبندگی و تراکم پلاکت های خون و مهار سروتونین می‌شود بنابراین با مصرف آن ضمن کاهش سردردهای میگرنی  شدت آن نیز کاهش می یابد.

 هرچند مصرف این گیاهی را برای زنان باردار و شیرده و همچون داروهای دیگر منوط به مشورت ایشان با پزشک می دانم اما توصیه می‌کنیم که بهترین حسن اغلب گیاهان دارویی نداشتن عوارض ای مشابه عوارض داروهای شیمیایی است.

این گیاه در آثار بجامانده از اطبای قدیم ایرانی هم اشاره شده و بین مصرف آن در ایران و اروپا مشابهت هایی وجود دارد.

 

ترکیبات شیمیایی

 

ترکیبات شیمیایی متعددی در این گیاه شناسایی و از آن گزارش شده است و شاید شاخص ترین جزء موجود در گیاه، سزکویی ترپن لاکتون های دارای گروه عاملی آلفامتیلن بوتیرولاکتون باشند. سزکویی ترپن لاکتون عمده و اصلی موجود در این گیاه، جرماکرانولیدی بنام پارتنولید است که مقدار آن در برگ خشک گیاه به حدود 1% می رسد. این ترکیب مسوول اثر دارویی گیاه فیورفیو بوده و تاثیر آن به اثبات رسیده است. سایر ترکیبات موجود در این گیاه هم شناخته شده اند  که عمدتا فلاونوییدها و اسانس هستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *